Zdalne nauczanie-poniedziałek 06.04

Witajcie drogie dzieci w ten poniedziałkowy ranek, nie chcemy abyście się nudzili  tylko dobrze bawili, dlatego przygotowałyśmy dla Was kilka fajnych zabaw abyście miały okazje się troszkę poruszać zaczynamy 😉

1. Pierwszy wiosenny spacer – improwizacja ruchowa (Prosimy aby rodzice czytali tekst a dzieci wykonywały odpowiednie ruchy)

– Wybierzemy się teraz na wycieczkę. (Pokażcie jak potraficie pięknie maszerować),

-a teraz cichutko skradamy się żeby nas nikt nie zauważył. ( chodzimy cichutko na paluszkach)

– Na naszej drodze leży ogromny kamień, musimy go przenieść w inne miejsce – spróbujcie to zrobić. ( udajemy że łapiemy i przenosimy duży, ciężki kamień)

– Spójrzcie, nadciąga wielka ciemna chmura, zaraz będzie mocno padał deszcz, musimy uciekać i schować się w starej szopie.( kucamy a rączki wyciągamy nad głowy jak daszki)

– Przestało już padać wyjrzało zza chmur piękne słoneczko, dzieci wyszły z szopy i radośnie podskakują uśmiechając się do słonka. ( biegamy po pokoju)

– O! Zobaczcie, motyl lata wysoko, spróbujmy go dosięgnąć.( wyciągamy wysoko w górę rączki)

– Teraz zmęczone ciężkim krokiem wracają do domu

2. Przy następnym zadaniu dobierzcie się w pary ( oczywiście możecie z rodzicami )

„Trop w trop” – zadanie polega na naśladowaniu ruchów drugiej osoby czyli jedno z was wykonuje dowolny ruch a druga osoba próbuje zrobić taki sam. Zabawę powtarzamy zamieniając się rolami.

3. Przeprawa przez rzekę .Na początku  zadanie polega  porozkładaniu poduszek  na podłodze (to będę kamyki w rzece)   Waszym zadaniem będzie w pozycji leżącej przepłynąć przez rzekę i ominąć wszystkie przeszkody)

4. ,,Kto dorzuci ’’-będzie to zabawa z elementem rzutu.( Rozkładamy gazętę, wycinamy w niej kilka różnej wielkości otworów- to będzie nasz cel)  Dzieci próbują z pewnej odległości dorzucić do wyznaczonego miejsca.( do rzutu możemy użyć zgniecionej gazety , lub zrobić samolocik własnego pomysłu )  Jeśli nie dorzucicie spróbujcie zmniejszyć odległość a na pewno Wam się uda.

5. Teraz troszkę odpoczniemy i spróbujemy  rozwiązać kilka prostych  zagadek słownych (biedronka, motyl, bocian, żaba)

W kropki ma spódnicę, chętnie zjada mszyce, gdy wierszyk powiedzą dzieci, do nieba szybko poleci? (Biedronka)

Ponad łąką leci w świat, a skrzydełka ma jak kolorowy kwiat? (Motyl) Wrócił zza morza, chodzi po łące w czerwonych butach i śniadania szuka? (Bocian)

Skaczą po łące, pływają w wodzie, z bocianem żyją w ciągłej niezgodzie? (Żaby)

Brawo!!!!! Na pewno wszystko Wam się udało!!

Dziękujemy za wspólną zabawę p. Ewelina , p. Agnieszka