Zdalne nauczanie – 1.04.2020r. środa

Drodzy rodzice, kochane Sówki

Dziś przeniesiemy was w dość nietypowe miejsce zwane światem bakterii…

Mamy nadzieję, że nazwa was nie odstraszy i że zostaniecie z nami do końca. Gotowi? Zaczynamy!

„Niewidoczny nieprzyjaciel”. Prosimy o przedstawienie poniższej ilustracji dzieciom. Po dokładanych oględzinach zadajcie Sówkom następujące pytania: Jak myślisz, co prezentuje ta ilustracja? Co możemy mieć na rękach, kiedy są brudne? Czy możemy zobaczyć bakterię gołym okiem? Czy jest dla nas bezpieczna? Jak możemy się przed nią chronić? Co należy robić żeby się jej pozbyć?

Następnie udajcie się w podróż po waszych mieszkaniach i poproście dzieci by wskazały wam te produkty, które mogą uchronić nas przed bakteriami. Zbierzcie je w jednym miejscu, wymieńcie wspólnie ich nazwy i powiedzcie jak należy z nich korzystać. Z pomocą rodzica, możecie również zapisać ich nazwy na kartkach. Powodzenia!

Teraz wyciągnijcie kartki papieru, słomki, farby… co tylko chcecie. Tytuł waszej pracy to „Bakterie i inne potwory”. Dowolne kolory farbek mieszamy z wodą i przenosimy je na kartki pędzelkiem. Następnie próbujemy je zdmuchnąć za pomocą słomki i obraz „bakterii” gotowy. Efekt i uśmiech gwarantowany! Niezmiennie czekamy na efekty waszych prac. Poniżej udostępniamy również karty pracy do samodzielnego wykonania, które mogą być dla was inspiracją i podpowiedzią. Do dzieła!

Zachęcamy do wysłuchania piosenki „Mydło”. Sówki poznały ją w przedszkolu więc czeka was występ wokalny na naprawdę wysokim poziomie! Oprócz tego, udostępniamy instrukcje prawidłowego mycia rąk, z którą zapoznaliśmy się kilka tygodni temu. Mamy nadzieję, że o wszystkim dokładnie pamiętacie i stosujecie się do niej w waszych domach 🙂

„Mydło” Fasolki

Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą
Każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą
Kiedy dobry ma humor to zamienia się w pianę
A jak znajdzie gdzieś słomkę, puszcza bańki mydlane.

Ref.:
Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję
Mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące

Mydło lubi kąpiele, kiedy woda gorąca
Skacząc z ręki do ręki, złapie czasem zająca
Lubi bawić się w berka, z gąbką chętnie gra w klasy
I do wspólnej zabawy wciąga wszystkie brudasy.

A na koniec kilka zagadek!
1. Zagadka to łatwa więc pomyślcie dzieci, gdy kurek odkręcisz to już z kranu leci. (woda)
2. Choć się pieni to nie ze złości, tylko z zamiłowania do czystości. (mydło) 3. 3. Spogląda z wysoka na kurki, na wannę, gdy go używasz udaje fontannę (prysznic)
4. Dobrze się pieni, czasem szczypie w oczy lecz dla twych włosów jest przeuroczy (szampon)
5. Wisi w łazience wycierasz nim ręce (ręcznik)