Zdalne nauczanie – 10.04.2020r. piątek

Dzień dobry kochani !
Na dobry początek dnia piosenka o pewnej kurce i jej pisankach…

Spróbujecie zapamiętać słowa i śpiewać razem z brzdącami. Będąc w przedszkolu na pewno nauczylibyśmy się tej skocznej wesołej piosenki.

1. Pewna mała biała kurka
ukręciła pędzel z piórka
Zniosła jaja o poranku
i maluje je na ganku.
Ajajaj ajajaj i pisanki robi z jaj /x4

2. Sto kolorów nałożyła,
listeczkami ozdobiła.
Przy tym cieszy się i skacze,
Koko koko głośno gdacze!
Ajajaj, ajajaj i pisanki robi z jaj /x4

Wspólnie z rodzicami wykonajcie zajączka ze skarpetki 🙂
Do wykonania pracy potrzeba: 1 skarpetka, ryż, szeroka taśma, nitka lub sznurek, czarny mazak, nożyczki i wstążka.
Dzieci napełniają ryżem skarpetkę do zaznaczonej pięty. Następnie rodzice formują zajączka i związują nitką w dwóch miejscach (pod piętą i przy ściągaczu u góry). Górną cześć skarpetki rozcinają tworząc uszy. Pod głową zawiązujemy ozdobną wstążkę. Na koniec dzieci mazakiem rysują oczka i pyszczek. 🙂 Zajączek będzie piękną ozdobą wielkanocną. Koniecznie pochwalcie się swoimi zajączkami! Film instruktażowy znajdziecie tu:

Wiemy, że przed świętami rodzice mają ręce pełne roboty, dlatego dziś było króciutko 🙂 Na koniec sprawdźcie się w krótkim teście o Wielkanocy. Miłej zabawy!

A na dobranoc bajeczka do posłuchania 🙂

Marta i Natalia

Źródła: youtube.com, soundcloud.com, logopestka.pl