Zdalne nauczanie – 17.04.2020r. piątek

Dzień dobry kochane dzieci z grupy Sówki.

Dziś kolejny dzień będziemy rozmawiać o zwierzątkach mieszkających na farmie.

Czy pamiętacie jakie zwierzęta mieszkają na wsi i jakie wydają odgłosy?

Pomoże Wam w tym filmik poniżej.

Teraz proszę policzcie głoski i sylaby w nazwach zwierząt, których zdjęcia są poniżej. Powodzenia! 🙂

Do kolejnego zadania będzie Wam potrzebna fasola, groch lub makaron a co będziemy robić? Będziemy układać kształty liter! Proszę ułożyć literki: M,E,A,O,U,K,D,L a następnie proszę ułożyć swoje imię. Miłej zabawy. Czekamy na zdjęcia. Pod spodem zamieszczamy przykład.

A teraz posłuchajcie wierszyka.

Drodzy rodzice porozmawiajcie z dziećmi na temat wysłuchanego utworu: O jakim zwierzęciu był wiersz? Co daje nam krowa?

A teraz proszę was kochani abyście zajęli się poniższymi kartami pracy. Zatem do dzieła!

A na koniec niespodzianka – bajeczka na dobranoc! 🙂

Kochani dziękujemy wam bardzo, że tak wspaniale i wytrwale pracujecie. Bardzo za wami tęsknimy. Przesyłamy buziaki i uściski. Trzymajcie się cieplutko.

Marta i Natalia

Źródła: youtube.com, przedszkola.edu.pl, przedszkolankowo.pl