MECHANIK DLA MALUCHA

W miniony piątek (10.01.br.), wraz z naszymi młodszymi kolegami i koleżankami z grup:”Kreciki” i „Żabki”, pojechaliśmy do Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach „Mechanik dla Malucha”, prowadzonych przez uczniów tamtejszej szkoły.

Podczas zajęć mieliśmy możliwość poznać specyfikę zawodów: informatyka, programisty oraz mechatronika. Jako pierwszą odwiedziliśmy pracownię informatyki, gdzie układaliśmy trasy, po których poruszały się roboty oraz pracowaliśmy na programach komputerowych, za pomocą których programowaliśmy roboty. Mogliśmy również dowiedzieć się skąd automaty do nalewania napojów „wiedzą” kiedy przestać nalewać trunek. W pracowni robotyki zapoznaliśmy się z liniami produkcyjnymi oraz sterowaliśmy robotami zbudowanymi z klocków Lego. Z kolei na zajęciach w pracowni elektropneumatyki i pneumatyki zobaczyliśmy jak działają urządzenia pneumatyczne oraz budowaliśmy układy elektryczne. Wszystkie zajęcia, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć, były tak ciekawe i interesujące, że brakło nam czasu, aby odwiedzić jeszcze pracownię elektryczną.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom „Mechanika” za zaangażowanie i miło spędzony wspólnie czas 🙂