Zdalne nauczanie – 22.04.2020r

Witajcie Jeżyki

Dzisiaj środa a więc czas na trochę ruchu. Przygotowałyśmy na dzisiaj kilka zabaw sportowych do których nie trzeba wielu przyborów gimnastycznych. Zapraszamy

Zabawa 1 Kot i mysz

Do gry wykorzystaj zabawkę – mysz, uformuj ją z papieru lub narysuj. Mysz chowa się w dowolnym miejscu w pokoju. Dziecko zamienia się w kota. Jego zadaniem jest upolowanie myszy. Ważne jest, by maluch zachowywał się przy tym jak kot – chodził na czworakach, prężył się. Jeżeli pojawi się pies (inny członek rodziny), kot musi jak najszybciej wrócić w bezpieczne miejsce (oznacz je np. kocykiem). Kiedy pies zniknie z pola widzenia, dziecko ponownie zaczyna szukać myszy. Zabawa trwa do momentu, kiedy dziecku uda się upolować mysz.

Zabawa 2

Będziesz potrzebować piłki i pojemnika, np. plastikowego kosza. Zadaniem dziecka jest trafić piłką do kosza. Jeżeli dziecko opanuje rzuty np. z odległości pół metra, stopniowo zwiększaj dystans.

Zabawa 3 Ogień – burza-powietrze

Włącz energiczną muzykę, do której dziecko będzie tańczyć. Wytłumacz maluchowi zasady – jeżeli wyłączysz piosenkę i krzykniesz ogień, zadaniem dziecka jest się na coś wspiąć; hasło – burza, oznacza, że dziecko ma jak najszybciej się położyć, okrzyk – powietrze, to znak, żeby zastygnąć w bezruchu. Im więcej osób uczestniczy w zabawie, tym lepiej.

Zabawa 4 Poszukiwacze skarbu

Nic tak nie motywuje, jak rozwiązywanie zadań i zagadek, by dotrzeć do okrytego tajemnicą skarbu.

– pochowaj kilka kartek z podpowiedziami takimi jak ( rodzic czyta wskazówki)„sprawdź pod łóżkiem”, „szukaj za kanapą”, „zajrzyj do lodówki” itp. by dziecko nareszcie odnalazło skarb! A co będzie poszukiwaną nagrodą zależy już tylko od Was! możesz także skorzystać z naszej podpowiedzi poniżej (do wydruku)- zabawa polega na schowaniu kartek z obrazkami zwierząt i opis jakie ćwiczenie ma wykonać dziecko.

Zabawa 5

Mały ninja, człowiek pająk, nazywajcie to jak chcecie. Jedno wiem na pewno – dzieciaki będą tą zabawą zachwycone! Wystarczy zaplątać sznurek czy włóczkę o stół i krzesła by stworzyć niełatwy do przejścia tor (podpowiedź poniżej).Ćwiczenie wymaga skupienia, precyzji i trochę gimnastyki. A układ można za każdym razem zmieniać, zaczepiając w inny sposób włóczkę.

Pozdrawiamy

Małgorzata Waszczuk

Agnieszka Tadajewska