OBCHODY DNIA KREDKI

Kredki to wspaniałe przedmioty – dostępne dla każdego, pozwalające wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez tworzenie fantazyjnych, kolorowych obrazków. To oczywiste, że dzieci częściej niż dorośli używają kredek. W końcu na tak wczesnym etapie życia są one niezbędnym narzędziem do dobrej zabawy, ale i poznawania świata kolorów, kształtów, rozwijania wyobraźni, kreatywności, zdolności manualnych czy wyrażania swoich emocji i uczuć. Warto więc pilnować, by dzieci jak najczęściej używały kredek. Rysowanie czy też kolorowanie to także świetne zajęcie dla starszych. Nie bez przyczyny kolorowanki dla dorosłych cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością – pozwalają miło spędzić czas i są świetnym sposobem na rozładowanie stresu.

23 listopada br. obchodziliśmy Dzień Kredki, przypadający corocznie 22 listopada.

W tym dniu wysłuchaliśmy piosenkę „Kolorowe kredki”, poznaliśmy rodzaje kredek, wymieniliśmy ich kolory, posegregowaliśmy wymieszane kredki, a także wykonaliśmy różne zadania na kartach pracy. Ze wszystkimi zadaniami poradziliśmy sobie znakomicie 😉 To był „kredkowy”, kolorowy dzień 🙂