OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 🙂 Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Pierwszy Dzień Przedszkolaka odbył się już w 2010 roku z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Przyjęto wówczas także myśl przewodnią projektu: „Zabawa, radość, edukacja”.

Z tej okazji w wielu przedszkolach organizowane są różne atrakcje, konkursy, gry i zabawy 🙂 Nie inaczej było w naszym przedszkolu 🙂  Już od rana czekały na nas gry i zabawy 🙂  Nie zabrakło też słodkości 😉  Szkoda, że Dzień Przedszkolaka jest jeden raz w roku 🙁