Witajcie kochani, jak się macie? Mam nadzieję, że wszystko u was w porządku, jesteście wyspani i gotowi do zabawy. Zatem zapraszamy. Dziś kontynuacja zajęć o ekologii, ale poznamy także kolejną literkę.
Na dobry początek Zabawa ruchowa „Leśne porządki”.
Dziecko porusza się po pomieszczeniu. Na dany sygnał np. klaśnięcie, zbiera śmieci. Można porozrzucać po pomieszczeniu jakieś opakowania lub obrazki śmieci.
A teraz troszkę się rozruszamy 🙂
Obejrzyj bajkę o Krzysiu małym ekologu i rozwiąż zagadki jakie Krzyś dla Ciebie przygotował 🙂
Zabawa badawcza. Co to za śmieci?
potrzebujemy po kilka przedmiotów z plastiku, papieru i szkła (np gazeta, karton, butelka, słoik). Dzieci przyglądają się wszystkim przedmiotom i starają się opisać jego cechy i powiedzieć z czego są zrobione.
Przykładowe wnioski: papier jest miękki, można go gnieść lub podrzeć, plastik jest lekki, elastyczny lub sztywny (tu uzupełniamy wypowiedź, że plastik to potoczna nazwa tworzywa sztucznego – materiału wytworzonego przez człowieka z niewystępujących w naturze substancji) a szkło jest ciężkie, twarde, może się stłuc itp. Na koniec informujemy dzieci o konieczności segregowania odpadów i ich ponownego wykorzystania.
A teraz zapoznamy się z nową literką – „Ł”. Aby lepiej ją poznać obejrzyj filmik.
A teraz drodzy rodzice pomóżcie dzieciom znaleźć jak najwięcej słów zaczynających się na literkę Ł. Być może zapamiętałyście jakieś słówka z bajki? Następnie wypełnij literę Ł ł drukowaną, dowolną techniką np. pokoloruj kredkami, pomaluj farbami, wypełnij plasteliną lub wykonaj wydzierankę. Może być wykonane w dowolnym kolorze lub w kolorze spółgłoski tj. niebieskim.
A teraz karty pracy. Pokoloruj pięknie wszystkie obrazki, będą to rzeczy zaczynające się na „Ł”. Na następnej karcie odszukaj pola z literką „Ł” i pokoloruj jednym kolorem. Zobacz co przedstawia rysunek.
Życzymy Wam miłego, radosnego dnia.
Marta i Natalia
Źródła: youtube.com, edux.pl, przedszkola.edu.pl