Dziecięca matematyka z darami Froebla

W grupie ,,Myszki” mnóstwo zabaw, ćwiczeń i przykładów stwarzania codziennych sytuacji w edukacji matematycznej. Chcemy, by edukacja matematyczna była prowadzona w sposób jasny, ciągły, przyjemny i efektywny. Zabawa z  Froeblem zapewnia nam te warunki, dzieci uczą się poprzez zabawę wykorzystując najprostsze przedmioty użytku codziennego oraz Dary Froebla.

Niedawno jednym z naszych zajęć matematycznych w roli głównej były śnieżynki, guziki oraz bałwanki. Przeliczaliśmy i porównywaliśmy oraz utrwalaliśmy kolory.

Utrwaliliśmy kolory tnąc kolorowe kartki, sprawnie posługując się nożyczkami, a później posklejaliśmy to wszystko w kolorowe łańcuchy. Oczywiście każdy liczył swoje kolorowe kółeczka.

Guzikowa zabawa to fajna sprawa. Zapinanie i odpinanie naszych kolorowych obrazków sensorycznych to nasza codzienność. Coraz lepiej nam to wychodzi. Przecież trening czyni mistrza.

Zimowe bałwanki doskonale sprawdziły się do przeliczania i dorysowywania im brakujących elementów.