ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

Wiemy jak ważną rolę w wieku przedszkolnym odgrywa wprowadzenie elementów edukacji ekologicznej przy aktywnym udziale dzieci. W ramach realizacji projektu ekologicznego ,,Mali przyjaciele przyrody” dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w obchodach ,,Światowego Dnia Drzewa”. Podczas obchodów dzieci obejrzały prezentację dotyczącą wybranych drzew, rozwijały wyobraźnię dotykową poprzez rozpoznawanie po korze, po liściach i owocach wybrane gatunki drzew. Poznały jakie znaczenie mają drzewa w życiu człowieka oraz zwierząt. Dowiedziały się jak dbać o drzewa i zwierzęta mieszkające w lesie. Na koniec były zagadki leśne, w których dzieci mogły się wykazać wiedzą i zrobiły to świetnie. Znały odpowiedzi na wszystkie pytania.