LEKCJA KODOWANIA

Nowe technologie coraz częściej zaglądają do przedszkoli. Także w naszym przedszkolu odbyła się jesienna lekcja kodowania z ozobotem dla przedszkolaków, której udzieliła nam pani Urszula K. z Przedszkola Publicznego nr 20 w Głogowie. Ozobot to mały robot edukacyjny, którego wykorzystanie podczas zajęć dla najmłodszych jest bardzo atrakcyjne. Dzieci w bardzo przystępny dla nich sposób poznały zabawy z ozobotem i mazakami. Zaprogramowały jesienne kody obrazkowe.

Oprócz ozobotów przedszkolaki z PP15 codziennie uczestniczą w zajęciach z kodowania na dywanie z wykorzystaniem maty, kolorowych kubeczków i obrazków. Zajęcia w przedszkolu są starannie dobrane do potrzeb I możliwości rozwojowych dzieci. Zabawy w kodowanie rozwijają w dzieciach umiejętności matematyczne, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, uczą logicznego myślenia i współpracy w grupie.

Dla dzieci była to cenna lekcja rozumienia poleceń, wysuwania wniosków. Przedszkolaki oprócz tego, że główkowały, myślały, planowały podczas zajęć, to przede wszystkim świetnie się bawiły.

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav