Zdalne nauczanie – 15.04.2020r. środa

Witam wszystkich Was w ten wiosenny czas,
jedną ręką pomachamy, jednym oczkiem pomrugamy,
teraz sobie podskoczymy i cichutko już siedzimy.

Na dobry początek dnia opowieść ruchowa. Dzieci naśladują ruchy oraz odgłosy zwierząt. W czasie opowieści proszę rodziców o robienie pauzy, by dzieci mogły same rozpoznawać, jakimi odgłosami mówią zwierzątka. Zaczynamy!

Kogut obudził się najwcześniej. Przeciągnął się, ziewnął, rozprostował piórka, wyczyścił swój piękny czerwony grzebień na czubku głowy i wyszedł z kurnika. Słoneczko już pięknie grzało. Kogut przeszedł się po podwórku, zajrzał to tu, to tam, po czym wskoczył na płot i zapiał: kukuryku. Kury obudziły się natychmiast, zaczęły wiercić się na grzędzie, znosząc jajka. Kłóciły się przy tym okropnie… na całe podwórko niosło się ich gdakanie: ko, ko, ko, ko. Nieopodal w stajni usłyszał tę kłótnię koń, zawołał kilka razy: ihaha. Wybiegł ze stajni i zaczął galopować: kląskanie. W chlewiku obudziły się świnki i jak to ze świnkami bywa od razu były głodne, wołały: kwi, kwi, kwi. Gdy zjadły, poszły wytaplać się w błocie. Z obory wychyliła łeb krowa i przywitała się ze świnkami: muuuu Całego gospodarstwa pilnował pies Burek, który, gdy tylko coś się działo, szczekał głośno: hau, hau, hau. Aż do wieczora zwierzątka jadły, bawiły się na podwórku. A gdy słońce zachodziło, wróciły do swoich domków spać.

Wspólnie z rodzicami obejrzyjcie filmik i zapamiętajcie gdzie mieszkają zwierzątka.

A teraz sprawdzimy czy zapamiętaliście nazwy domków, w których mieszkają zwierzaki i dopasujecie je odpowiednio. Rodziców prosimy o wydrukowanie obrazków, a was o dopasowanie. Powodzenia! 🙂

A teraz poproszę was o zrobienie kart pracy. Miłej zabawy.

Na koniec kochane Sówki zachęcamy do wykonania obrazka przedstawiającego kurkę i małe kurczaczki. Pomalujcie farbką swoją dłoń i odciśnijcie na kartce, następnie dorysujcie kurce głowę i dziób. Teraz pora na żółciutkie kurczęta. Namalujcie je, a potem domalujcie podwórko według waszego pomysłu. Może znajdzie się na obrazku również ich domek…? Pamiętacie jak się nazywa?

Pozdrawiamy was serdecznie i jak zwykle czekamy na foteczki.

Marta i Natalia

Źródła: youtube.com, przedszkola.edu.pl, przedszkolankowo.pl