Nauczanie zdalne- środa 15.04

Witajcie kochane dzieci. Dzisiaj zajrzymy  do wiejskiej zagrody – jak już wiecie jest to miejsce na wsi, gdzie możemy spotkać bardzo wiele hodowlanych zwierząt. Posłuchajcie jakie zwierzątka mieszkają w zagrodzie gospodyni Małgosi

1.. W zagrodzie gospodyni Małgosi (Drogi rodzicu przeczytaj treść bajeczki, a dziecko  niech naśladuje odgłosy zwierząt.)

Wieczorem w zagrodzie gospodyni Małgosi

Każde zwierzątko o jedzenie prosi.

Piesek szczeka: hau, hau, hau.

Kotek miauczy: miau, miau, miau.

Kura gdacze: kod, ko, da.

Kaczka kwacze: kwa, kwa, kwa.

Gąska gęga: gę, gę, gę.

Ona też chce najeść się.

Owca beczy: be, be, be.

Koza muczy: me, me, me.

Indor gulaga: gul, gul, gul.

Krowa ryczy: mu, mu, mu.

Konik parska: prr, prr, prr.

A pies warczy: wrr, wrr, wrr.

I tak gra orkiestra ta, aż gospodyni Małgosia jeść im da

Ślimaczki  dacie rade policzyć ile zwierzątek wystąpiło w wierszyku?

.2.Zwierzęta z zagrody zobaczyły że świetnie poradziliście sobie z pierwszym zadaniem i chciały zaprosić Was do wspólnej zabawy.

Pierwszy   zaprasza nas „Konik” Zatem sami sprawdzimy jak to jest być koniem ( uwaga koniki dokładnie wykonują polecenia)

-Konik galopuje ( biega szybko)

-Konik odpoczywa ( stoi nieruchomo)

-Konik skacze przez przeszkody ( przeskakuje przez 3 przeszkody , przeskakuje przez 5 przeszkód , rodzicu zmieniaj liczbę przeszkód)

Brawo jesteście super konikami .

3. A cóż to kurki z kogucikiem też chciały by się dołączyć i zapraszają Was do ich ulubionego zajęcia czyli „Zbierania ziarenek” ( do zabawy przyda nam się nasza kostka i kuleczki zrobione z kartki bądź gazety, rozsypujemy je na podłodze jako nasze ziarenka) Możecie zaprosić rodziców do zabawy i zrobimy małą konkurencje a zadaniem każdego będzie zbieranie ziarenek w takiej ilości jaką wskaże liczba oczek wyrzuconych na kostce – zobaczymy komu uda się najszybciej pozbierać wszystkie ziarenka.

Brawo wszyscy spisaliście się na medal kurka i kogucik są bardzo szczęśliwi

4. Gdy to krówka zobaczyła wnet zadanie to stworzyła ( czy potraficie wskazać te zwierzęta, które pasują do naszej farmy)

5. Pani gospodyni wydziała jak ładnie bawicie się z jej zwierzątkami , ale nie wie czy potraficie dobrze słuchać i bardzo chciałaby się tego dowiedzieć. Zatem wymyśliła dla Was takie zadanie ( dyktando rysunkowe)

Instrukcja:

1. na kartce jest domek, dorysuj okna i drzwi

-po prawej stronie domu narysuj drzewo

-po lewej stronie domu narysuj kwiatek

-nad domkiem narysuj słońce

-pokoloruj rysunek dla pani gospodyni

Brawo jesteście prawdziwymi gospodarzami !!!!

Pozdrawiamy p. Ewelina , p. Agnieszka