Dzień Dyni

W dniu 30.10 obchodziliśmy Dzień Dyni. Tego dnia nasza sala zamieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy. W ramach obchodów Dnia Dyni dzieci miały okazję pogłębić wiadomości na temat wartości odżywczych dyni. Motylki dzielnie poradziły sobie z ułożeniem dyń od najmniejszej do największej oraz z dopasowaniem połówek dyń z różną ilością nasion do odpowiednich liczb. Duże zainteresowanie wzbudziła zabawa badawcza pt. Co kryje dynia w środku?. Dzieci oddzielały nasiona z dyń oraz stworzyły pięknie kompozycje z nich. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć degustacji pestek dyni. Na miłe zakończenie dnia wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia w fotobudce 🙂 To był naprawdę udany dzień!