Realizacja projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Drodzy Rodzice

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Postaci z Bajek. Jest to jedno z wielu dni uwielbianych przez dzieci, wszak każde dziecko ma swoją ulubioną postać z bajki – czy to z bajki w wersji telewizyjnej, czy też książkowej 🙂

Dzień ten jest także doskonałą okazją do rozpoczęcia realizacji projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, co niniejszym czynimy 🙂

I moduł projektu – misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców „KSIĄŻKI DZIECIŃSTWA” – jest alternatywą dla „wersji przedszkolnej” projektu.

Moduł zakłada udział rodziców w projekcie, którzy dzielą się z własnymi dziećmi swoimi wspomnieniami z dzieciństwa dotyczącymi czytania.

Razem z Misiem nasze przedszkole realizuje kierunki polityki MEN:

a) Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno-pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych – rozwijanie kierunkowych zdolności dzieci. Zdobycie przez dzieci dyplomu „Odkrywcy pisma”, świadczącego o rozwijaniu zainteresowań czytaniem i pisaniem.
b) Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych – obsługa edytorów tekstu, wykorzystanie prostych programów graficznych, wyszukiwanie w intrenecie i odtwarzanie filmów edukacyjnych. Działania wychowawcze
placówki oświatowej.
c) Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych – kształtowanie nawyków czytelniczych.

Wiodące kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji.

Rozwijanie czytelnictwa: budzenie/wzmacnianie zainteresowania książkami i publikacjami dla dzieci.

W celu realizacji I modułu projektu prosimy wydrukować niżej umieszczony szablon (str. 2) oraz wypełnić rubryczki dotyczące ulubionej książeczki Państwa pociechy. Zadaniem dzieci zaś jest wykonanie rysunku ilustrującego ową książeczkę.

Tak uzupełnioną kartę prosimy dostarczyć do przedszkola (nauczycielkom grupy) – do 23 listopada br. Z otrzymanych kart utworzymy misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców „Książki dzieciństwa” 🙂

Serdecznie zapraszamy do udziału w realizacji I modułu projektu 🙂