BARBÓRKA

Dzisiaj (04.12.br.), z okazji BARBÓRKI, przedszkolaki spotkały się z górnikiem, którego tańcem, piosenką oraz wierszem przywitały 4-latki z grup „Myszki” i „Kreciki”. Gość opowiedział dzieciom o minerałach wydobywanych w okolicznych kopalniach, o warunkach, w jakich pracują górnicy, o ich stroju roboczym i galowym, o patronce górników i innych osób wykonujących zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych, a także zaprezentował jedną z maszyn górniczych, które pracują pod ziemią Na zakończenie spotkania dzieci z poszczególnych grup wiekowych wręczyły górnikowi pamiątkowe laurki, a pani wicedyrektor wręczyła pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.

Spotkanie z górnikiem wywarło na dzieciach ogromne wrażenie, dostarczyło mnóstwo wiedzy, ale i emocji. Z całą pewnością zapadnie im na długo w pamięci 🙂

Zapraszamy na fotorelację 😉

„Dla górnika słonecznik koniecznie!
Niech pod ziemią mu będzie słoneczniej!
Kiedy w czarny węgiel się wwierca
w bardzo czarnym, podziemnym chodniku,

niech słonecznik mu świeci od serca!
Prawda, że ci jaśniej, górniku?”

Bardzo dziękujemy za wizytę i jeszcze raz „SZCZĘŚĆ BOŻE” całej Górniczej Braci i ich rodzinom 🙂