III PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI

W miniony piątek (14.04.br.) w naszym przedszkolu odbył się III Przedszkolny Przegląd Recytatorski. W tym roku szkolnym przedszkolaki z poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały wybrane wiersze z twórczości polskiego poety i czołowego bajkopisarza dla dzieci Stanisława Jachowicza.

Wszystkie dzieci zaprezentowały wysoki poziom artystyczny, za co otrzymały drobne upominki Swoimi umiejętnościami recytatorsko-aktorskimi wykazali się nie tylko wychowankowie, ale także nauczycielki, które swoim występem urozmaiciły spotkanie.

Przedszkolny Przegląd Recytatorski wpisał się już na stałe w kalendarium imprez i uroczystości, które odbywają się corocznie w naszej placówce, i jest uwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Poezji (przypadającego 21 marca), Międzynarodowego Dnia Teatru (przypadającego 27 marca) oraz Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (przypadającego 02 kwietnia – w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena). Jego celem jest rozwijanie wśród dzieci zdolności recytatorskich i aktorskich, popularyzowanie polskiej poezji dziecięcej oraz zachęcanie do występów na scenie i prezentacji własnych umiejętności.

Zapraszamy na fotorelację 🙂