Lato 4

Zabawy z językiem angielskim

– grupy młodsze – 26.06.2020 (piątek)

Dzień dobry, dzieci!

Lato już przyszło. Powitajmy je zatem. Poprośmy, aby zostało z nami jak najdłużej – zaśpiewajcie mu nową piosenkę. A poza tym – proponuję coś zimnego dla ochłody. Zróbcie zdrowe lody dla całej rodziny np. truskawkowe. Razem z rodzicami przygotujcie produkty, Wykonajcie lody wspólnie, zamroźcie i…zjedźcie.

Zapraszam i życzę smacznego!

RODZICU, zaproponowane zadania mają zróżnicowany poziom trudności. Wykorzystaj to, co najbardziej odpowiada możliwościom Twojego dziecka.

strawberry ice lollies

3-latki i 4- latki – Dzieci:

– utrwalają i rozwijają słownictwo związane z latem w zabawie przy piosence Mr. Sun, Sun, Mr.Golden Sun

-rozwijają sprawności rozumienia ze słuchu i mówienia

– rozwijają sprawności manualne

– poznają zasady bezpiecznej pracy w kuchni

– poznają sposób przygotowania zdrowej przekąski

Kluczowe słownictwo:

sun (słońce), shine (świeć), shine down on me (świeć na mnie)

Mr. Sun, Sun, Mr. Golden Sun

Oh Mr. Sun, Sun, Mr. Golden Sun. pomachaj na powitanie słońca w stronę nieba, naśladuj świecące słońce trzymając ręce w górze, otwierając i zamykając dłonie i wskaż na siebie

Hiding behind the tree.

These little children are asking you,

To please come out so we can play with you.

Please shine down on me.

Shine down on me, shine, shine, shine.

Shine down on me.

Mr. Sun, Mr. Sun, Mr. Golden Sun.

Hiding behind the tree.

These little children are asking you, T

o please come out so we can play with you.

Please shine down on,

Please shine down on me. (naśladuj świecące słońce trzymając ręce w górze, otwierając i zamykając dłonie, następnie wskaż na siebie)

Proponowane zabawy:

1.Zabawa przy piosence Mr. Sun, Sun, Mr. Golden Sun – rodzicu,odtwórz piosenkę, powtarzaj słowa nagrania, obrazuj ruchem treść nagrania – pomachaj na powitanie słońca w stronę nieba, naśladuj świecące słońce trzymając ręce w górze, otwierając i zamykając dłonie, wskaż na siebie.

Zachęć dziecko do wykonywania właściwych gestów i powtarzania refrenu:

Shine down on me, shine, shine, shine.

Shine down on me. Mr. Sun, Mr. Sun, Mr. Golden Sun.

Powtórz kilka razy. Utrwalaj tekst refrenu.

Link do piosenki (DVD)- https://youtu.be/hlzvrEfyL2Y (Kids Songs | Super Simple Songs)

2.Zabawa twórcza – Healthy ice lolly- rodzicu, przygotuj niezbędne produkty (jogurt, sezonowe owoce np. truskawki, ewentualnie trochę miodu/cukru do osłodzenia ) i pojemniki na lody.

Omów zasady bezpiecznej pracy w kuchni. Zaangażuj dziecko w przygotowanie lodów. Korzystaj z załączonej propozycji. Pozwól dziecku na własne eksperymenty przy ich produkcji.

Film instruktażowy – https://youtu.be/1FmOlSGQvsg  Healthy Berry Popsicle Recipe for Kids

W celu utrwalenia brzmienia słów (wymowy) proszę korzystać dodatkowo ze strony https://www.diki.pl/ – multimedialny słownik angielskiego online

Źródła:

– piosenka, zdjęcie -internet