Dzień Dyni

W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została dynia. 29 października wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Wszystko to za sprawą obchodów „Dnia Dyni”. Motyle poznały różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, jak bardzo zdrowym warzywem jest dynia i jak wiele dań możemy z niej przygotować. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania wg wielkości, koloru oraz kształtu, szeregowania od największej do najmniejszej, przeliczania dyń i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez dynie, dyniowy slalom oraz zabawy taneczne. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczne z których powstała „Dyniowa Wystawa”. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń i zabawy.