Dzień Postaci z Bajek

W miniony piątek, w naszej grupie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.​ Święto co roku obchodzone jest 5 listopada. Data nie jest przypadkowa – to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney’a. Ich treści bawią i rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, kolejnemu już pokoleniu młodych odbiorców. W tym dniu Motylki przyszły więc do przedszkola przebrane za wybraną przez siebie postać z bajki i wzięły udział we wspólnej zabawie. Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką i burzą mózgów na temat tego, czym jest bajka, jaki niesie ze sobą morał, i kto wymyśla i pisze bajki. Dzieci przekonały się, że dzięki nim można przenieść się w inny, kolorowy świat. W trakcie zajęć uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła także zabawa zręcznościowa, polegająca na oddzielaniu grochu od fasoli. Wspólnie oglądnęliśmy kącik tematyczny z książkami zawierającymi bajki dla najmłodszych czytelników. Na koniec, każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz pamiątkowy medal. To był wspaniały, bajkowy dzień!