Kosmiczny tydzień

Tajemniczy świat gwiazd i planet od najdawniejszych czasów interesował ludzi i w dalszym ciągu zawiera w sobie wiele tajemnic. Dla naszych Motylków powyższy temat był ogromnym źródłem inspiracji do poznania i działania. Miniony tydzień upłynął nam pod hasłem „Kosmos i my”. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat planet, ich nazw, wielkości oraz kolejności w Układzie Słonecznym. Podczas obejrzenia prezentacji na interaktywnym ekranie przedszkolaki zaobserwowały meteoryty, komety oraz zjawiska występowania czarnych dziur czy drogi mlecznej. Wiedziały, jakim mianem określa się człowieka odbywającego podróż w kosmos oraz czym tak właściwie on się tam dostaje. Po takiej dawce wrażeń, Motylki ochoczo zabrały się do prac plastycznych, które możemy oglądać na gazetce przedszkolnej, tuż obok szatni. Mamy nadzieję, że zgłębianie tajemnic kosmosu było niezwykłą przygodą. Zapraszamy na fotorelacje!