Piernikowy zawrót głowy

Pieczenie pierniczków sprawia najmłodszym wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwala tradycje świąt Bożego Narodzenia. W trzecim tygodniu grudnia, nasze Motylki, zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto oraz wkładały je do foremek. Wszystkim dzieciom spodobało się wyszukiwanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków czy aniołków przy pomocy foremek. Następnie, słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni a w całej placówce unosił się zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepyszne. Zapraszamy na fotorelacje!