Wielkanocne Przygotowania

Początek kwietnia był w naszym przedszkolu okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Motylki miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci malowały i wyklejały kolorowe pisanki, robiły kartki świąteczne, koszyczki i palmy. Udekorowaliśmy także okna naszego przedszkolnego holu. Poznaliśmy również wiersze, piosenki, inscenizacje o tematyce wielkanocnej oraz stare, ludowe zabawy związane z tymi świętami. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to również tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały. W celu udekorowania domu dzieci własnoręcznie wykonały kolorowe zajączki oraz „Pisanki na patyczku”. Pracowały przy tym bardzo skrupulatnie, wkładając w swoje wytwory wiele serca i wysiłku. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne. Zapraszamy na fotorelacje!