Wrzesień u Motyli

Koniec lata w grupie Motylków trwa w najlepsze. W ostatnim czasie, dzieci poznały dwa bardzo ważne tematy: EMOCJE i ZMYSŁY. Emocje, pozytywne bądź negatywne, towarzyszą nam każdego dnia. Dzieci w trakcie pobytu w przedszkolu doświadczają wielu różnych emocji w trakcie zabaw, czy podczas zajęć edukacyjnych. Czasem przychodzą do przedszkola smutne, czasem złe, najczęściej jednak na ich twarzach gości promienny uśmiech. Ważne jest by umieć o nich rozmawiać oraz okazywać je w sposób akceptowalny. Udział w różnorodnych zabawach pozwolił im zapoznać się z nimi, rozpoznawać je, a także wymieniać sytuacje w jakich się pojawiają. Oprócz emocji, dzieci przypomniały sobie czym są zwroty grzecznościowe i kiedy należy ich używać. Motyle poznały również 5 zmysłów, które wykorzystują każdego dnia: smak, wzrok, słuch, węch i dotyk. Uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach tj.: rozpoznawanie przedmiotu za pomocą dotyku, rozpoznawanie dźwięków instrumentów z zamkniętymi oczami oraz odszukiwanie konkretnych przedmiotów w sali. Wspominaliśmy wspólnie minione wakacje oraz tworzyliśmy ciekawe prace plastyczne… Wszystkie te czynności pozwoliły nam się bliżej poznać i spędzić czas w kreatywny sposób. Zapraszamy na fotorelacje!