Powitanie Jesieni

22 września kończy się astronomiczne lato, a zaczyna kolejna pora roku – jesień.  Już wszystkie przedszkolaki  wiedzą, że JESIEŃ, to nie tylko piękna pani w sukni z kolorowych liści i wianku z jarzębiny i kasztanów. Jesień to przede wszystkim jedna z pór roku, a zauważyć ją możemy w porannych mgłach, przymrozkach, odlatujących ptakach i oczywiście w pięknych kolorowych liściach. W naszym przedszkolu ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie nowej porze roku. Dzieci miały okazję oglądać teatrzyk sylwet pt. „Idzie Jesień”. Pani Jesień rozrzuciła kolorowe liście i owoce drzew (kasztany). porządkowaliśmy je i zatańczyliśmy jesienny taniec do piosenki „Kolorowe listki”. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci wykonały pracę plastyczną. Wszyscy  świetnie się bawiliśmy z okazji nadejścia nowej pory roku – Jesieni. To był wspaniały dzień!