Dzień Pieczonego Ziemniaka w Ostaszowie

Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji przedszkolaki z grupy Sówki i Wiewiórki z obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka na wycieczce w Ostaszowie.

Święto dziś ziemniaka mamy
tak więc wszystkich zapraszamy
na zabawy i zawody
na zagadki i podchody.
Uśmiech, humor i zabawa
to dziś najważniejsza sprawa.

W tym dniu wszyscy przybyli do przedszkola we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem. Po śniadanku wyruszyliśmy na wycieczkę autokarową do Ostaszowa. Po przyjeździe skosztowaliśmy naszych smakołyków z plecaka i były zabawy w ,,Berka” oraz skakanie na trampolinie. Na miejscu na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw w roli głównej oczywiście „Ziemniak”- ziemniaczane konkurencje sportowe, plastyczne stempelki z ziemniaka i ozdabianie gniotków, a co najważniejsze dzieci dowiedziały się wiele o tym warzywie; skąd pochodzi ziemniak, co możemy z niego zrobić i kiedy się go zbiera.Obowiązkowo na koniec dzieci zjadły ze smakiem pieczone ziemniaki i kiełbaski, które podczas zabaw piekły się w ognisku.