Teatrzyk kukiełkowy ,,Na straganie”

,, Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy…”- każde małe dziecko, jak i dorosły zna wiersz J. Brzechwy i wartości z niego płynące. Warzywa i owoce to nieodzowny element diety każdego człowieka. Dlatego już od najmłodszych lat wpajane jest dzieciom, jakie wartości zdrowotne w sobie zawierają. Aby przybliżyć tematykę tych naturalnych witamin nauczycielki z grupy Sówki zaprosiły przedszkolaki z grupy Kreciki na teatrzyk kukiełkowy zainspirowany wierszem ,,NA STRAGANIE ”. Najpierw wszystkie dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały przedstawienie, a następnie rozwiązywały zagadki słowne o warzywach oraz wesoło bawiły się przy piosence ,, Idą witaminki ”. Mogły również obejrzeć papierowe kukiełki i się nimi pobawić.

,,