Zdrowo znaczy marchewkowo-,,Dzień marchewki”

Będzie zdrowy każdy zuch,

gdy marchewkę je za dwóch!

U Kubusia dziarska mina,

bo marchewkę co dzień wcina.

4 kwietnia 2022 r. grupa Sówek obchodziła Dzień Marchewki.

Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Dzieci dowiedziały się jak wiele smacznych dań można zrobić z pomarańczowej marchewki. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką.

Były zabawy ruchowe ze śpiewem „Urodziny marchewki”, pogadanka i zagadki o marchewce, omawianie ilustracji dań marchewkowych, prace plastyczne – „Wesoła marchewka z bibuły”, składanie w całość i przyklejenie na kartkę obrazka marchewki. Nie zabrakło również marchewek z darów Froebla. Panie z kuchni przygotowały dla nas także pyszne marcheweczki do schrupania:)

Było dzisiaj dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.