REALIZACJA II MODUŁU MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

W dniach 18 – 22 października br., wspólnie z naszym grupowym misiem Steve’em, wzięliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (EUROPE CODE WEEK), w ramach realizacji II modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – „Kodujemy z Małym Misiem”.

Europejski Tydzień Kodowania został zapoczątkowany w 2013 roku przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej, ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja realizowana jest w całej Europie, ma na celu pokazanie, że programowanie może być ciekawe i przydatne.

W przedszkolu kodujemy codziennie 🙂
Elementy kodowania to wszelkiego rodzaju zabawy rozwijające logiczne myślenie, matematyczne, sortowanie i klasyfikowanie przedmiotów, szukanie cech wspólnych, odtwarzanie podanych wzorów, układanie kodów 🙂

W ramach realizacji modułu „Kodujemy z Małym Misiem” obejrzeliśmy warsztat literacki dla dzieci o kodowaniu, z którego dowiedzieliśmy się czym jest kodowanie. Wykonaliśmy także kilka misiowych zadań, m.in. przeszliśmy po labiryncie, podążając krok po kroku, wg kodu podanego przez kolegę/ koleżankę. Na kartach pracy narysowaliśmy drogę Małemu Misiowi, utworzyliśmy kody przy pomocy symboli graficznych oraz ułożyliśmy sudoku.

Podczas powyższych zajęć rozwijaliśmy umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, czyli kompetencji niezbędnych w codziennym życiu. Zajęcia te sprawiły nam dużo radości oraz satysfakcji z wykonanych zadań.

Za udział w Europejskim Tygodniu Kodowania otrzymaliśmy certyfikat 🙂