MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PIKNIK EUROPEJSKI

We wtorek, 21.05.br, uczestniczyliśmy w Międzyprzedszkolnym Pikniku Europejskim, którego organizatorem było Przedszkole Niepubliczne „Promyk” w Głogowie.

W tym roku hasłem przewodnim była Chorwacja.

Wstępnym zadaniem każdej z przybyłych grup była prezentacja swego zespołu. My byliśmy delfinkami 😉  Następnie wzięliśmy udział w przygotowanych konkurencjach. Między kolejnymi zadaniami mogliśmy posłuchać ciekawostek o Chorwacji.

Przygotowany był też dla nas poczęstunek (chorwackie pączki zwane fritulami, kompot z fig i czekoladowe muszelki), ale aby go skosztować, trzeba było za niego „zapłacić”.  Aby otrzymać kunę – chorwacki odpowiednik naszego złotego, musieliśmy pokonać tor przeszkód.

Po zregenerowaniu energii był czas na swobodne zabawy 🙂

Na koniec spotkania każda z przybyłych grup otrzymała pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek 🙂