Zdalne nauczanie (16.04.2021)

Dzień dobry Kochane dzieci 🙂

1. Na początek zróbmy zestaw zabaw i ćwiczeń gimnastycznych w formie opowieści ruchowej pt: „W wiejskiej zagrodzie”. Rodzic czyta opowiadanie . Dziecko ilustruje ruchem treść opowiadania.

-Nastał ranek, z kurnika wychodzi domowe ptactwo –  dzieci  maszerują po  sali, pokoju, naśladują głosy ptactwa domowego:
kury – ko, ko, ko
indyki – gul, gul, gul
kogut – kukuryku
– Zatrzymują się, machają skrzydłami – wykonywanie ruchów rękami.
– Rozglądają się czy gospodarz niesie dla nich ziarno – wykonanie skrętów szyi w prawą i lewą stronę.
– Kogut wskoczył na płot – wykonywanie podskoków obunóż.
– Gospodarz sypie ziarno – skłony w przód.
– Gospodarz idzie do obory. Wyprowadza konie, krowy na pastwisko – przemieszczają się na czworakach.
– Zwierzęta żeby dojść na pastwisko przechodzą przez mostek – przejście na czworakach po szerokiej ławeczce.
– Zwierzęta się najadły. Odpoczywają ciekawie się rozglądając – przejście do leżenia przodem, podparcie dłońmi o podłogę, unoszenie głowy jak najwyżej, spoglądanie raz w jedną, raz w drugą stronę.
– Zapadają w drzemkę, leżą na jednym boku, po chwili odwracają się na drugi bok – przechodzą z leżenia na prawym boku do leżenia na lewym boku.
– Zbliża się wieczór, zwierzęta wracają do obory – chód na czworakach, przejście przez „mostek” (jak wyżej).
Na zakończenie ćwiczenie rozluźniające – stanie w lekkim rozkroku, swobodny zwis tułowia i rąk.

2. Zachęcamy do wykonania eksperymentu, pt : „Kolorowe mleko”.

3. Zabawa paluszkowa : Rodzicu na początku tej zabawy pokaż dziecku otwartą dłoń ze wszystkimi palcami. Potem, drugą ręką, przyginaj odpowiednie palce kciukiem i palcem wskazującym, zgodnie z wypowiadanymi wersami, aż nazwiesz po kolei wszystkie palce. Zachęcam do nauki tego wiersza.

Każdy mój paluszek
w zwierzątko zmienić muszę.
Gruby, okrągły kciuk
w owczarka zamienię tu.
Ten wskazujący to koń,
po łące goń go goń.
Środkowy jak krówka jest
mleczko dawać chce.
Serdeczny to stara koza,
zaprzęgę go do wozu.
A mały paluszek …. beee,
w owieczkę zamienił się

4. Proponujemy również wykonanie pracy plastycznej. Do wykonania w domu z zastosowaniem metody origami.

Do zobaczenia 🙂 Wasze Panie:)

Źródło:

Maluch w domu