Witajcie Kreciki

Dzisiaj pobawimy się z żółtym kurczaczkiem oraz spróbujemy wspólnie wykonać tęczowe jajko. Brzmi wspaniale.

Powodzenia

Zadania 1

„Żółty kurczaczek” – osłuchanie z piosenką – dzieci aktywnie słuchają piosenki. Za każdym razem, gdy usłyszą nazwę koloru, mają klasnąć
w dłonie. Po wysłuchaniu, rodzic rozmawia
z dziećmi na temat treści piosenki.

Żółty kurczaczek

Ze skorupki wyskakuję,
Mama kurka mnie pilnuje,
A ja biegam tu i tam,
Skrzydełkami macham Wam.

Jak słoneczko wszystkich cieszę,
Taki ze mnie żółty śmieszek.
Każdy bardzo lubi mnie
I się ze mną bawić chce.

Zadania 2

„Krąży pisanka” – zabawa ruchowa – dzieci wraz z rodzicami oraz rodzeństwem siadają
w kręgu i podają sobie z rąk do rąk pisankę w rytmie piosenki „Żółty kurczaczek”. Na przerwę w muzyce, osoba, która ma w tym momencie pisankę w ręku wykonuje wymyślone przez siebie ćwiczenie, np. przysiady, podskoki, pajacyki, skłony, skrętoskłony, okrąża koło na czworaka, biegiem, na palcach, cwałem bocznym. Po jego wykonaniu, rodzic włącza muzykę, a dziecko przekazuje  pisankę dalej. Zabawę powtarzamy ok. 8 razy, zatrzymując piosenkę w różnych odstępach czasu.

TĘCZOWE JAJO – do koszyczka

Czego potrzeba?

• jajko na twardo
  • barwniki spożywcze
  • wata/waciki
  • gumowe rękawiczki

Ubieramy rękawiczki. Rozpuszczanymi barwnikami nasączamy watę następnie zawijamy
w nią jajko. Zostawiamy na kilka minut i gotowe! Dużo lepszy efekt osiągamy na jajku z białą skorupką.