Zdalne nauczanie – 02.04.2021r

Witajcie drogie dzieci ! Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu . Z okazji tego dnia zachęcam dzieci wraz z rodzicami do obejrzenia krótkiego filmu, który pomaga zrozumieć dzieci ze spektrum autyzmu.

2. Po obejrzeniu krótkiego filmu czas na ruch – „Gimnastyka Smyka” – zestaw ćwiczeń gimnastycznych – dzieci wykonują ćwiczenia gimnastyczne zgodnie z poleceniem :

1. „Zając wyskakuje z kotlinki” – zabawa bieżna – dzieci biegają po dywanie, na sygnał, np. klaśnięcie, kucają i wykonują wyskok. Zabawa trwa ok. 2 minut.
  2. „Zając się rozgrzewa” – ćwiczenie dużych grup mięśniowych – dziecko staje w rozsypce i naśladują ćwiczenia, które prezentuje rodzic, np. krążenia ramion w przód i do tyłu, skręty tułowia, krążenia bioder, skłony.
  3. „Wyścig z piłką” – zabawa bieżna – rodzic wyznacza miejsce startu po jednej stronie pokoju i mety po drugiej stronie pokoju, np. za pomocą skakanki czy liny. Dziecko dostaje piłkę, którą wkłada sobie między kolana/uda. Jego zadaniem jest jak najszybciej dostać się na metę. Jeśli piłka mu wypadnie, musi się zatrzymać się i ponownie ją zamieścić między kolanami/udami. Wraca truchtem, z piłką w ręku.
  4. „Skok zająca” – zabawa skoczna – dziecko a sygnał, np. klaśnięcie wykonuje skok z miejsca w dal. . Zabawę powtarzamy 3-4 razy.
  5. „Zajączki odpoczywają” – ćwiczenie artykulacyjne – dziecko siada w siadzie skrzyżnym. Może zamknąć oczy. Wykonuje zadanie, które mówi rodzic.
  • rodzic mówi, że baranek ma okrągłe rogi. Zadaniem dziecka jest rysować czubkiem języka kółeczka, przesuwając jego czubek po górnej i dolnej wardze. Powtarzamy 3-4 razy.
  • kolejno dotykają czubkiem języka każdego zęba, najpierw na górze, potem na dole, udając kurę, która liczy kurczęta. Powtarzamy 2-3 razy.
  • na zakończenie dziecko wdycha powietrze nosem i wydycha ustami, naśladując dmuchanie na gorące jajka. Powtarzamy 3-4 razy.

Na dziś to wszystko. Zachęcamy Was serdecznie do wykonania zadania z okazji Dnia Autyzmu – ubierz się na niebiesko, wykonaj prace plastyczną w niebieskiej tonacji i umieść swoje zdjęci w komentarzu pod postem o autyźmie zamieszczonym na naszym facbooku.