Dzień dinozaura

26.02 obchodziliśmy długo wyczekiwany dzień przez dzieci Dzień Dinozaura 🙂 Dzięki naszym przedszkolakom sala zamieniła się w prawdziwy jurajski park. Obejrzeliśmy prezentacje multimedialną przedstawiająca historię dinozaurów, jak i utrwaliliśmy gatunki dinozaurów. W zabawie matematycznej pt. „Dinozaurów grzbiety” doskonaliliśmy odejmowanie jako ubywanie. Nie zabrakło oczywiście kodowania w ramach programu „Uczymy dzieci programować”. Największą radość dzieciom sprawiły doświadczenia z wulkanem i ławą, które doskonale rozwijają ciekawość poznawczą dziecka. Były zabawy z literkami dzięki czemu utrwaliliśmy poznane już literki za pomocą prehistorycznych jaj. Rozwijaliśmy umiejętności manualne wykonując prace grupowa szkielet dinozaura oraz w tygodniu wykonaliśmy wspaniałe skamieliny z masy solnej 🙂 To był wspaniały tydzień pełen wrażeń i emocji !!!