Zdalne nauczanie 01.04 (czwartek)

Witajcie kochane Przedszkolaki, dzisiaj już czwartek, a więc święta są już bardzo bardzo blisko! Czy pomagacie rodzicom w świątecznych porządkach? Myślę, że tak, ale żeby szybciej nam poszło, poćwiczmy troszkę, aby nabrać sił 😉

1. Wielkanocne ćwiczenia

Wyścig z jajkiem

Do tej zabawy potrzebna będzie łyżka – drewniana lub metalowa, i jajko. Uwaga: żeby zminimalizować straty w jajkach, polecam sztuczne! 😉 Wyznaczamy start i metę, prosimy dziecko, żeby przeniosło jajko na łyżce w taki sposób, aby nie spadło. Aby nie było tak łatwo i przyjemnie, możemy mierzyć czas albo zorganizować wyścig z konkretnym sposobem poruszania się, np. tyłem, bokiem, stopa za stopą, na kolanach, wielkimi krokami, na palcach, na piętach, na bokach stóp, dołożyć przeszkody, na które nie wolno nadepnąć, zawiązać oczy, z jajkiem między kolanami itd. Dziecko powinno starać się przez całą trasę trzymać wyprostowaną rękę.

Zbijające jajko
Do tej zabawy potrzebne nam będą plastikowe kubeczki lub kręgle, mogą być także rolki po papierze toaletowym, i plastikowe jajko. Wyznaczamy miejsce, z którego będziemy rzucać, a po przeciwnej stronie ustawiamy kubki lub kręgle. Dzieci rzucają tak długo, aż wszystkie kubeczki/kręgle się przewrócą.

Zajączkowa przeprawa
Zajączek ma kłopoty, czy mu pomożecie przedostać się przez rzekę na drugą stronę za pomocą tratwy? (Pokazujemy dzieciom, jeśli same nie będą wiedziały, w jaki sposób poruszać się do przodu siedząc na gazecie) – na ich kolanach kładziemy zajączka. Muszą przedostać się do wyznaczonego miejsca, cały czas pilnując, żeby zajączek nie spadł.

Zabawa muzyczno – ruchowa „Jajko kurze”
Dzieci w trakcie śpiewania sprawnie pokazują treść piosenki.

Kochani, dziś jest 01 kwietnia, czyli… prima aprilis 🙂

Prima aprilis znaczy po łacinie po prostu pierwszy kwietnia. Tego dnia, tradycyjnie, robimy sobie wzajemnie żarty, wywołujemy uśmiech u rodziny czy przyjaciół.

A czy Wy zrobiliście już komuś psikusa? 😉

Życzymy Wam udanej zabawy !

p. Ewelinka i p. Renatka

Źródło: