Dzień dyni

Nasz ,,Dzień dyni” rozpoczęliśmy zabawami sportowymi z dynią. Na podstawie wysłuchanego wiersza pt.: „Dynia” dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: układanie obrazków dyniowych, układanie dyń z darów Froebla.

Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania „dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd i próbowały już wysuszonych pestek dyni. Później przystąpiliśmy do tworzenia dyniowych postaci. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym.

Na zakończenie święta Dyni każdy przedszkolak otrzymał własnoręcznie wykonany ”Dyniowy Order” a na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcia w dyniowej fotobudce.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.