Dzień Strażaka

„Kto pracuje w hełmie, pnie się po drabinie,
 kiedy syczy ogień i gdy woda płynie”

Jednym z celów przedszkola jest uczenie najmłodszych dbałości o własne bezpieczeństwo . Chcemy, aby każde dziecko wiedziało, pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego oraz jak zareagować, gdy w niebezpieczeństwie  jest ktoś inny. To ważne aby  mały człowiek, wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.

W tym roku obchodziliśmy Dzień Strażaka nieco inaczej. Nie było z nami strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogowie. Natomiast podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Utrwalono numery alarmowe: numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy-112. Dzieci dowiedziały się również jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują.