Wielkanocne inspiracje

Witajcie kochane przedszkolaki dzisiaj przygotowałam dla was kilka ciekawych zabaw. Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami.

Zabawa badawcza  „CO PACHNIE W KUCHNI” – rodzice podczas przyrządzania jakiejś potrawy proszę aby pokazali dzieciom kilka ziół np. (bazylia, pietruszka, szczypiorek, ). Dziecko ogląda, porównuje wygląd , dotyka, wącha, opowiada o swoich wrażeniach, odpowiada na pytania np. do czego wykorzystywane są te rośliny?; jak nazywają się poszczególne rośliny?; jak nazwiemy wszystkie razem?.

Zachęcam do wykonania pracy plastycznej ,,Rodzina kurczaków”

Nakrętkę w kształcie koła malujemy zieloną farbą i odbijamy na białej kartce tworząc trawę. Kolejną nakrętkę malujemy żółtą farbą i odbijamy w różnych miejscach na kartce. Kurczaczkom dorysowujemy czarnym flamastrem oczy, doklejamy wycięte z pomarańczowej kartki dzioby, rysujemy pomarańczową kredką skrzydła, ogonki i nóżki.

Materiały:

• biała i pomarańczowa kartka
  • żółta i zielona farba
  • pomarańczowa kredka
  • czarny flamaster
  • nakrętki
Rodzina kurczaków

Życzę udanej zabawy. Pozdrawiam serdecznie Ewelina Narwojsz.