Zdalne nauczanie – 12.04.2021r. poniedziałek

Dzień dobry drogie przedszkolaki!

Weekend był piękny, mamy nadzieję, że wykorzystaliście piękną pogodę i spędziliście trochę czasu na świeżym powietrzu.

W tym tygodniu zapraszamy Was i Waszych rodziców do wspólnych zabaw pod tytułem „Ekologiczny świat”.

Na początek obejrzyjcie bajkę pt. „Czysto, ładnie i bez śmieci – rady Pana Śmietnika dla wszystkich dzieci” o tym jak możemy dbać o środowisko i dlaczego to takie ważne:

Drodzy Rodzice zadajcie dzieciom następujące pytania:

• Jakie rady przekazał nam Pan Śmietnik?
  • Dlaczego trzeba segregować śmieci?
  • Co się dzieje z posegregowanymi śmieciami?

Następnie przypomnimy sobie poznane literki i poczytamy. Wykonajcie proszę zadania w książkach ze strony 58 i 59. Na stronie 58 wklejcie w okienka pierwsze litery nazw obrazków i odczytajcie wyrazy. W pustych ramkach narysujcie ilustracje do powstałych wyrazów. Na stronie 59 zadanie 1 – przeczytajcie zdania i połączcie je z odpowiednimi obrazkami. Zadanie 2 – w każdym szeregu przeczytajcie wyraz w ramce, następnie wyszukajcie go i podkreślcie. Osoby, które nie mają książek mogą wykonać zadanie korzystając z linku poniżej:

Kolekcja sześciolatka. Karty pracy 3 (nowaera.pl)

A teraz teraz się trochę poruszać 🙂

Taniec dla dzieci Gumi miś – YouTube

Na koniec proponujemy Wam kochane Wiewióreczki wykonanie eko-zabawek. Zadanie polega na stworzeniu zabawki z niepotrzebnych surowców, które macie w domu czyli np. plastikowe butelki i nakrętki, rolki po ręcznikach i papierze toaletowym, pudełka, kartony, wytłoczki po jajkach itp. Na pewno każdy coś w domu znajdzie. Poniżej przedstawiamy zdjęcia, które mamy nadzieję Was zainspirują ale podkreślamy może to być dowolna wymyślona przez Was praca 😉

Życzymy udanej zabawy. Pozdrawiamy Natalia Konopacka i Danuta Przytulska

… i jeszcze niespodzianka z okazji obchodzonego w dniu dzisiejszym Światowego Dnia Czekolady w postaci linków do czekoladowych zabaw, oczywiście jest to propozycja dla chętnych;)

Czekoladowe Dobble (wykonane i przygotowane przez Katarzynę Gamrot)

Dobble HP by Katarzyna G-t on Genially

„Słodkości” – zabawa z czytaniem https://wordwall.net/pl/resource/14293835

I obowiązkowo czekoladowy taniec https://www.youtube.com/watch?v=lFWysdCgVNg