Zdrowe jedzenie ma znaczenie!

W minioną środę (27.01) mieliśmy przyjemność spotkania z niezwykłym gościem – naszą piętnastkową dietetyczką czyli znaną i lubianą przez przedszkolaków Panią Renatą Szkaradek. Podczas tego spotkania, Wiewiórki dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania a także zapoznały się z piramidą żywieniową. Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani dietetyk pomogła nam zrozumieć dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. By zachęcić nas do tych działań, Pani Renia przygotowała niecodzienny poczęstunek stworzony z egzotycznych i mało znanych dzieciom owoców. Było pysznie! Za spotkanie podziękowaliśmy gromkimi brawami oraz wykonaną przez wszystkich laurką.

Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas a Was, zapraszamy na fotorelacje 🙂