Zdalne nauczanie – 09.04.2020r

Witajcie moi kochani. Dziś już czwartek a to oznacza, że święta zbliżają się do nas wielkimi krokami a wraz z nimi mały zajączek.

Zadanie nr 1

Pierwsze zadanie to opowieść ruchowa „Pieczemy babkę”. Rodzicu usiądź z dzieckiem na dywanie, przeczytaj dziecku tekst i poproś aby naśladowało ruchem to co usłyszy.

Zbliżały się święta Wielkiej Nocy. Gospodyni pomyślała, że musi upiec jedno z tradycyjnych ciast. Wybór padł na babkę. Najpierw przygotowała sobie dużą misę. Potem wsypała do niej kilka garść mąki. Rozgniotła w rękach masło i dołożyła do mąki. Wlała trochę mleka i wrzuciła sześć jaj. Rozbiła skorupki: jedną, drugą, trzecią, czwartą, piątą, szóstą. Pomieszała. Raz, dwa, trzy…już wyrosło. Gospodyni przełożyła ciasto do formy i włożyła do piekarnika. Po upieczeniu wyjęła wspaniałą, pachnącą, świąteczną babkę. Ale pachnie !

Zadanie nr 2

Pisanki wielkanocne z ziemniaczanych stempli.

Do zorganizowania tej zabawy potrzebujecie jedynie kilku kształtnych-jajowatych ziemniaków, farbek plakatowych lub temperowych, płaskiej paletki lub kawałka tektury, pędzla lub wałka i kilkunastu kartek.

Ziemniaki kroimy na pół i ozdabiamy szlaczkami. Farbę wyciskamy na paletkę lub kawałek tektury. Nakładanie farby wałkiem to dodatkowa atrakcja, ale jeśli brak nam takiego na stanie pędzel również spełni tę funkcję.

Zadanie nr 3

A teraz chwila szaleństwa przy piosence Śpiewające Brzdące ” Gdacze kura : KO, KO, KO”. poniżej dołączam link z piosenką.

https://www.youtube.com/watch?v=QPqALIknKwY

Zadanie nr 4

Po każdym szaleństwie należy się odpoczynek . Poniżej dołączam tekst masażyka relaksacyjnego. Usiądźcie z dzieckiem na dywanie poproś, żeby dziecko odwróciło się do Ciebie plecami później zamieńcie się rolami.

Masażyk relaksacyjny wg Z. Bogdanowicz

Stary niedźwiedź mocno śpi i o wiośnie śni:
Śniła mu się pisaneczka ta co cała jest w kropeczkach (uderzenia paluszkami- kropki)
Była też w paseczki (rysujemy paseczki)
I w wesołe krateczki (rysujemy krateczkę)
Ta w malutkie ślimaczki (rysujemy ślimaczki)
I żółciutkie kurczaczki (rysujemy kurczaczki- kółko, kółko, nóżki, dzióbek)
Cii… wiosna, wiosna ach to ty! (całymi dłońmi)

Pozdrawiamy

Agnieszka Tadajewska

Małgorzata Waszczuk