Zdalne nauczanie – 27.03.2020

Witajcie Jeżyki

Dziś temat przewodni: POMPONY. Jeżeli nie masz ich domu, możesz zastąpić je kolorowymi guzikami, kulkami z plasteliny lub kołami wyciętymi z kolorowego papieru.

Materiały do pracy z dzieckiem w domu z zakresu aktywności: motoryki małej.

Zadanie 1

Poproś dziecko, aby posegregowało pomponiki według kolorów. Możesz wykorzystać do tego kubki w kolorach odpowiadających pomponikom lub koła z kolorowego papieru jeśli nie masz papieru kolorowego narysuj koła, wytnij a następnie pokoloruj.

zadanie 2

Dokończ układanie rytmu z pomponików. Możesz układać sekwencje 2,3,4 – elementowe i więcej. Dostosuj poziom trudności do możliwości dziecka. Proponujemy zacząć od 2 kolorów.

Wskazówka dla rodziców:

Do zadania polecamy wykorzystać pacynki/maskotki, która kontynuuje wzór

Zabawy z pacynką
Pacynka jako element tej zabawy, uruchamia wyobraźnię dziecka, zabawa sprawia dziecku radość. Pacynka myli się i popełnia błędy, co stwarza dziecku możliwość do rozwijania spostrzegawczości i odszukania błędu. Zachęćmy dziecko do uzasadnienia wypowiedzi – sprawdzimy wówczas, czy zna regułę, a także dziecko ją utrwali.

Zadanie 3 Dziecko przygląda się ułożonemu przez rodzica wzorowi nad linią (może to być kredka, patyczek, wstążka). Układa poniżej w taki sam sposób.

Jeżyku jeśli masz jeszcze ochotę bawić się dalej to zapraszamy na ostatnie  zadanie.

Przenoszenie małych rzeczy spinaczem

Potrzebujemy:

  • 2 małe miseczki postawione najlepiej na tacy
  • spinacz
  • małe, miękkie przedmioty do przenoszenia (piórka, małe pomponiki)

Zadaniem dziecka jest przenoszenie za pomocą spinacza przedmiotów z jednej miski do drugiej.

Pozdrawiamy

Małgorzata Waszczuk

Agnieszka Tadajewska