Zdalne nauczanie – czwartek 26.03.2020r

Witamy w czwartek 🙂

Zadanie nr 1

Dzisiaj będzie plastycznie. Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół. Dzisiaj proponujemy wykonanie kwiatów forsycji.

Potrzebne materiały:

-kartka papieru

-farby koloru żółtego i brązowego

-drucik kreatywny lub słomka do picia

Z drucika wykonujemy pieczątkę, ponieważ kwiat forsycji ma trzy płatki nasza pieczątka powinna mieć trzy nóżki. Jeżeli nie posiadanie drucika kreatywnego przetnijcie końcówkę słomki na trzy części. Poniżej załączam zdjęcia podglądowe.

Zadanie nr 2

To jeszcze nie koniec zadań na dziś. Jak wiosna to kolory a jak kolory to eksperyment. Zapraszamy do wykonania bardzo prostego eksperymentu, który pozwoli nam na rozwijanie naszej wyobraźni. Najpierw zabarwimy wodę, najlepiej bibułą ale jeśli nie macie jej w domu to użyjcie farbek. Następnie możecie użyć ręczników papierowych, żeby zaobserwować jak będą zmieniać kolor. Kolejnym etapem będą ćwiczenia oddechowe. Jeśli macie pipetkę dajcie ją dziecku, żeby mogło przenosić krople kolorowej wody na kartkę (ćwiczenie chwytu paluszkowego). Ja użyłam pipetki z odżywki do paznokci. Jeżeli tego nie ma możecie nakładać wodę za pomocą łyżeczki. A teraz słomka do picia i możemy rozdmuchiwać krople kolorowej Pani Wiosny. Jeżeli do szklanki dodacie odrobinę mydła to wyjdą nam rewelacyjne kolorowe bańki mydlane. Gwarantujemy rewelacyjną zabawę i ciepłą kawę 🙂 Poniżej zdjęcia podglądowe.

Pozdrawiamy 🙂

Agnieszka Tadajewska

Małgorzata Waszczuk