Zdalne nauczanie – czwartek 16.04.2020 r.

Dzień dobry w ten piękny, słoneczny dzień. Dzisiaj także porozmawiamy o ptakach. Choć nie możemy iść na spacer do parku, to jednak możemy podziwiać je i słyszeć obserwując z naszych okien. Bardzo Was do tego zachęcamy.

Tymczasem zapraszamy na zabawę ruchową „Ptaszki fruwają”.

Kolejne zadanie to praca plastyczna pt.: „Jaskółka”, która rozwinie nie tylko Waszą wyobraźnię, ale także twórczą aktywność.

Do jej wykonania potrzebne będą: farba biała, czarna , flamaster lub kredka czarna, pędzel, rolka po papierze toaletowym, kontur jaskółki (do pobrania poniżej), kawałek sznurka oraz klej.

Rolkę po papierze pomalujcie białą farbą. Wydrukujcie i wytnijcie kontur jaskółki, a następnie pomalujcie go czarną farbą, flamastrem lub kredką. Gdy farba wyschnie, doklejcie oczy i pokolorujcie dzióbek. Tak przygotowany kontur jaskółki  przymocujcie  z pomocą rodziców do rolki, wygnijcie  skrzydła, tak aby mogła fruwać. Na koniec przymocujcie sznurek i gotowe.

Teraz możecie pofruwać z nią po mieszkaniu i opowiedzieć jej o sobie kilka słów. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli zechcecie podzielić się z nami efektami Waszej pracy. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia Waszych jaskółek.

Zabawa ruchowa „Powrót ptaków”

Znajdźcie trochę wolnego miejsca i poruszajcie się swobodnie, w dowolnym tempie. Kiedy rodzic powie: Ptaki wracają!, naśladujcie lot ptaków i lećcie w stronę rodzica. Miłej zabawy!

Na koniec kilka kart pracy.

Wykonajcie je zgodnie z poleceniem.

1. Obejrzyjcie obrazki i powiedzcie co robią ptaki wiosną. Następnie dokończcie rysować ptaki według wzoru.
  • Otoczcie czerwoną pętlą ptaki, których dzioby zwrócone są w lewą stronę, a niebieską pętlą te ptaki, których dzioby zwrócone są w prawą stronę.
  • Rysujcie po śladzie

To już wszystkie zadania. Życzymy Wam i Waszym Rodzicom miłego dnia.

Anna Burbulak i Aneta Lepioszka

Źródła: