Zdalne nauczanie – środa 01.04.2020 r.

Dzień dobry Kreciki!

Jak Wasze samopoczucie? Odrobiliście wczorajsze zdanie domowe i pomogliście rodzicom w domowych obowiązkach? Mamy nadzieję, że tak. Przejdźmy więc do kolejnych zadań.

ZADANIE 1

„Praca na wysokich obrotach”

Na początek troszkę się poruszamy. Ta zabawa rozwinie Waszą koordynację wzrokowo – ruchową. Przygotujcie dzwonek lub gwizdek(opcjonalnie) i trzy karteczki: z jedną kropką, dwoma oraz trzema.

Poruszajcie się po dywanie na czworakach – naśladując mycie podłogi. Na dźwięk dzwonka (gwizdka) wstajecie, a Rodzic podnosi wybraną karteczkę. W zależności od liczby kropek na karteczce, wykonujecie określone ruchy, naśladując mycie okien i wycieranie kurzu: jeden – poruszajcie jedną ręką, robiąc koliste ruchy dłonią; dwa – poruszajcie obiema rękami; trzy – poruszajcie obiema rękami i kręćcie uniesioną nad podłogę stopą. Na kolejny dźwięk dzwonka, wracacie do czworakowania.

ZADANIE 2

„Co się zmieniło?”

Teraz zadanie, które rozwija spostrzegawczość. Przyjrzyjcie się proszę poniższym ilustracjom i powiedzcie co je różni.

Jak myślicie, do kogo może należeć pokój przedstawiony na fotografiach? Który z pokoi podoba Wam się bardziej? Spróbujcie znaleźć jak najwięcej różnic.

ZADANIE 3

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych ze ściereczkami

Poproście Rodziców o kilka ściereczek kuchennych i zaczynamy.

Ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Rozłóżcie ściereczki na dywanie i biegajcie między nimi, starając się nie nadepnąć na nie. Gdy Wasz Rodzic klaśnie w dłonie zatrzymajcie się i spróbujcie sięgnąć najbliżej leżącą ściereczkę. Jeśli uda Wam się to zrobić, unieście ją wysoko.

Ćwiczenie mięśni nóg. Weźcie jedną ściereczkę i rozłóżcie ją, po czym przeskakujcie przez nią obunóż. Powtórzcie to ćwiczenie kilka razy.

Ćwiczenie stóp. Ściągnijcie skarpetki, usiądźcie na dywanie i połóżcie przed sobą rozłożoną ściereczkę. Teraz spróbujcie chwycić ją palcami stóp i przekładajcie ściereczkę z prawej strony do lewej i tak na zmianę.

Ćwiczenie mięśni brzucha. Połóżcie się na brzuchu i weźcie ściereczkę w dłonie. Następnie unoście je jak najwyżej, po czym połóżcie je z powrotem na dywanie. Powtórzcie to ćwiczenie kilka razy.

Ćwiczenie mięśni grzbietu. Maszerujcie ze ściereczkami. Kiedy usłyszycie klaśnięcie Rodzica –  stańcie w rozkroku i zróbcie skłon w przód. Połóżcie ściereczkę na dywanie, wyprostujcie się i ponownie zróbcie skłon, tym razem podnieście z powrotem ściereczki. Po wykonaniu tych czynności wróćcie do marszu.

Ćwiczenie relaksacyjne. Połóżcie się wygodnie na dywanie, a ściereczki rozłóżcie na klatce piersiowej i tak przez chwilę odpocznijcie.

ZADANIE 4

Karty pracy

To już ostatnie zadanie na dzisiaj. Poproście Rodziców, żeby  wydrukowali Wam poniższe karty pracy z zadaniami i wykonajcie je zgodnie z poleceniem. Powodzenia!

Zadanie 1: Zastanówcie się,  gdzie można postawić przedmioty z ramki i połączcie je z odpowiednim obrazkiem.

Zadanie 2: Dokończcie kolorować wzory na dywanie i poprawcie frędzle po śladzie.

Ściskamy Was mocno!
Anna Burbulak i Aneta Lepioszka

Źródło:

www.blizejprzedszkola.pl