Zdalne nauczanie-10.04.20r. piątek

Dzień dobry! Witajcie kochani!

Dziś ostatni dzień przed świętami, kiedy się wspólnie spotykamy.

Zadanie 1.

Na początek zapraszamy was na porcję ćwiczeń korekcyjnych, kształtujących waszą postawę ciała. Do ćwiczeń potrzebować będziecie papieru toaletowego (najlepiej kilka rolek), jakiejś większej miski lub pudła, krzesła oraz dużo, dużo uśmiechu! Gotowi?

Zaczynamy!

1. Połóżcie się proszę na brzuchu na podłodze, z rękoma wyprostowanymi przed sobą. Chwyćcie w dłonie rolkę papieru toaletowego i na kilka sekund unieście wyprostowane ręce z papierem (z 5- 10 cm) do góry.
  2. Pozostańcie w tej samej pozycji. Leżenie na brzuchu z wyprostowanymi przed sobą rękami. Teraz zamiast podnosić rolkę papieru, toczcie ją przed sobą jedną ręką do drugiej i na odwrót.
  3. Przyszykujcie sobie kilka rolek papieru toaletowego. Usiądźcie na podłodze z wyprostowanymi nogami. Następnie zegnijcie nogi w kolanach, chwyćcie rolkę papieru dwiema stopami i układajcie je przed sobą, jedna obok drugiej, a potem jedna na drugiej. Powinna wam wyjść piękna papierowa wieża.
  4. Teraz przygotujcie sobie krzesło oraz większą miskę lub pudło. Przed krzesłem, w odległości ok 30- 40 cm połóżcie miskę lub pudło. Usiądźcie na krześle z wyprostowanymi plecami. Chwyćcie stopami rolkę papieru toaletowego i spróbujcie ją wrzucić do miski/pudła. Udaje się? Wbrew pozorom to wcale nie jest takie łatwe…
  5. Urwijcie jeden listek papieru i zróbcie z niego kulkę. Wykonajcie klęk podparty, połóżcie kulkę przed sobą, a następnie dmuchajcie na kulkę, tak aby ,,powędrowała” najdalej, jak tylko może.
  6. Zróbcie jeszcze kilka takich kulek, a następnie spróbujcie gołą stopą wrzucić je do miski lub pudła.

Zadanie 2.

Przyjrzycie się proszę historyjce obrazkowej umieszczonej poniżej

Kolejno wykonajcie proszę ćwiczenia z historyjką obrazkową:

• Obejrzyjcie obrazki. Wskażcie kolejność (który będzie pierwszy, drugi, trzeci itd.)
  • Opowiedzcie, co się dzieje na kolejnych obrazkach.
  • Opowiedzcie całą historię.
  • Nadajcie tytuł całej historyjce.
  • Odpowiedzcie proszę na pytania:
  • *Czy wielkanocny koszyk był lekki czy ciężki? Dlaczego tak uważacie?
  • *Czy wy, w tym roku, wspólnie z rodzicami będziecie szykować wielkanocny koszyczek? Jeśli tak, co do niego włożycie? Czy go poświęcicie?

Zadanie 3.

Zapraszamy was teraz do wspólnego kolorowania. Ale nie takiego zwykłego kolorowania tylko magicznego…dlaczego magicznego? bo komputerowego. Spróbujcie pokolorować tak, aby nie wyjeżdżać za linie? Proste zadanie? Chyba nie! Nam to sprawiało trochę trudności. Linka znajdziecie tutaj:https://www.kolorowankionline.net/zajaczek-z-jajkami

Zadanie 4.

A teraz zapraszamy do wspólnego kicania z zajączkiem przy piosence Hopla, hopla https://www.youtube.com/watch?v=t-jVEPrPR9c

Na tym kończymy nasze dzisiejsze zajęcia.

Chciałybyśmy życzyć Państwu oraz naszym dzieciaczkom Zdrowych, spokojnych, pełnych nadziei, radości i miłości Świąt Wielkanocnych. Smacznego jajka, dużżżżżego zajączka i mokrego dyngusa!!!

Do zobaczenia, usłyszenia po świętach!

Pani Ewelina i Basia

Źródło: www.mac.pl, kolorowankionline.net, www.youtube.com, creategreetingcards.eu