Zdalne nauczanie Piątek 20.03.2020

Dzień dobry drodzy rodzice i kochane mróweczki . Wielkimi krokami zbliżamy się do przywitania wiosny, za oknami już ją mamy a w kalendarzu zagości już jutro. Więc mamy dla was zadania do wykonania , liczymy na niezawodną pomoc rodziców!.

Zadanie nr 1

Porozmawiajcie na temat pierwszych oznak wiosny .  Co dzieję się w przyrodzie? Jakie ptaki wracają z ciepłych krajów? Może macie w domu jakąś encyklopedie w której znajdziecie te gatunki? Przypomnijcie sobie również pory roku ich kolejność oraz jakie miesiące należą do wiosny.

Zadanie nr 2

Kochany rodzicu , przeczytaj z dzieckiem wiersz :

OZNAKI WIOSNY
Marta Olechowska

Żółte słoneczko na niebie się śmieje,
łagodny wietrzyk wesolutko wieje,
Krokus nieśmiało z ziemi się podnosi,
wietrzyk wiosenny zmarzłą ziemie rosi.
Ptaszki wróciły i głośno ćwierkają,
wierzby puszyste bazie wypuszczają.
Ciepło wokoło, zima precz już poszła,
a na jej miejsce przyszła piękna wiosna

Pytania do wiersza:

• Jaki kwiatek wystąpił w wierszu?
  • wymień oznaki wiosny o których mowa w wierszu

Zadanie 3

A teraz poćwiczymy sobie wasze rączki. Przeczytajcie też wspólnie z rodzicami nazwy kwiatków . W załączniku wysyłam materiał zawiera 9 kart z konturami wiosennych kwiatów oraz kartę z wszystkimi ilustracjami. Ćwiczenie polega na poprowadzeniu linii zgodnie ze wzorem, w wyznaczonym miejscu i kierunku, bez odrywania ręki. Wybierzcie sobie dwa kwiatki , dla dzieci które nie mają w domu drukarki , spróbujcie przerysować ołówkiem wybrane kwiatki i kolorowym narzędziem do pisania poprawcie kontury bez odrywania ręki .

Zadanie 4

Jakie nazwy kwiatów zapamiętaliście ? Podzielcie je na sylaby ( Prze-bi-śnieg, Tu-li-pan, Sto-kro-tka) Jaką literkę słyszymy na początku nazwy .

Zadanie 5

Wiosenny taniec.

Kochane mróweczki wyobraźcie sobie , że jesteście małym nasionkiem z którego za moment wyrośnie piękny wiosenny kwiatek . Jesteście małym nasionkiem – zwijamy się w kłębek , słyszymy muzykę prostujemy nogi i ręce – są  to nasze łodygi i liście. pomalutku prostujemy całe swoje ciało, wyciągamy wysoko ręce do sufitu , podskakujemy z radości obracały się w koło . Zamieniamy się w bociany , chodzące po łące szukając żabek , stajemy na jednej nodze rozglądamy się za żabkami. Zamieniamy się w skaczące zielone żabki , wskakujemy do stawu uciekamy przed bocianem  , kładziemy się na brzuchu i ruszamy rączkami – pływamy . Zamieniamy się w panią wiosnę – która rozsypuje kwiaty (możemy tu wykorzystać kolorową bibiułe).  Na dole link do utworu muzycznego . https://www.youtube.com/watch?v=Z_tk-AhlA1o

Powodzenia mróweczki dla was i waszych rodziców. Dziękujemy !