WYCIECZKA DO DALKOWA

24.10.2019 r.  grupy Myszki i Kreciki wybrały się na wycieczkę do Dalkowa. Wycieczka połączona była z zajęciami z edukacji ekologicznej w ramach Programu Edukacji Ekologicznej „Szlakami Odry i Wzgórz Dalkowskich” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: spacer po parku, w którym poznawały niektóre drzewa: buk, miłorząb, tulipanowiec, drzewo cyprysowe, głóg, rododendron, zbierały dary jesieni i słuchały o czym szumią drzewa. Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią oraz pobawiły się wspólnie układając z liści wielkiego ,,ślimaka” i śpiewając piosenki. Dzieci miały okazje poznać w jaki sposób sadzi się małe drzewka oraz zmysłami węchu poznawały poszczególne rośliny jak pokrzywa czy szałwia. Zbieraliśmy kasztany i żołędzie, kolorowe liście, wsłuchiwaliśmy się w odgłosy przyrody. Największą atrakcją, była zabawa z psem  Barym. Pies pomagał dzieciom w zawodach w przeciąganiu liny, biegał z dziećmi i cieszył się na ich widok. Były również podskoki w workach, co sprawiło dzieciom ogromną radość i frajdę. Pobyt w Dalkowie zakończył się ogniskiem i poczęstunkiem pieczonych kiełbasek.

A po powrocie wszystkie zebrane dary jesieni zagospodarowaliśmy w naszym freblowskim kąciku przyrodniczym. Park to piękne miejsce, szczególnie gdy jest ubrane i zaczarowane kolorami jesieni…Było bardzo fajnie!!!