Froeblowskie zadanie na piątek 20.03.2020r.

Drodzy Rodzice, grupa ,,Myszki” pracuje zgodnie z założeniami koncepcji F. Froebla ,,Dar zabawy”. Pracujemy na gotowych pomocach dydaktycznych, ale nie tylko, ponieważ na naszych zajęciach wykorzystujemy również:

• dary natury takie jak żołędzie, kasztany, liście, różnokształtne kamyczki, patyczki, szyszki
  • artykuły plastyczne takie jak plastelina, glina, akcesoria do rysowania, malowania i wycinania, farby, kredki, masy plastyczne i wszystko czego potrzebujemy do kreatywnego działania
  • waga szalkowa, lupy, klepsydry, kompasy, pojemniki do przelewania wody pojemniki ze zbożami (ziarno kukurydzy, ryżu, pszenicy) do odmierzania i przesypywania. Kubeczki, miseczki, miarki i inne akcesoria badawcze do prac z wodą i nie tylko.
  • akcesoria kuchenne czyli: miseczki, dzbanki, talerzyki, tarki, drewniane łyżki, sztućce, sitka, deski do krojenia, wałki, a także słoiki z przetworami na zimę.

Jesteśmy przekonane, że każdy dom skrywa takie i inne skarby. W każdym domu znajdzie się „małe coś”. Z doświadczenia wiemy, że kiedy „małe coś”, trafia w ręce naszych dzieci, zamienia się w „DUŻE COŚ”, to „COŚ”.

Podczas gdy działalność przedszkoli została zawieszona proponujemy dzieciom dalszą kontynuację zabaw freblowskich, ale tym razem w domu przynosząc garść pomysłów.

Zapraszamy Was zatem do niecodziennych poszukiwań domowych skarbów, bo przecież Friedrich Froebel mnóstwo skarbów odnalazł właśnie w domowym zakątku i naturze.

ZADANIE

Na początek poeksperymentujemy sobie z figurą geometryczną koło. Celem zabaw będzie utrwalanie znajomości figury geometrycznej koło oraz aktywizowanie myślenia oraz rozwijanie pomysłowości (praca plastyczna).

Jako pierwszą proponujemy zabawę ruchową – naśladowczą

,,Kółko małe, kółko duże”- rodzic czyta dziecku wierszyk, ilustrując ruchem jego treść, a dziecko powtarza za rodzicem.

Kółko małe, kółko duże,

głowa prosto, ręce  w górze,

skłoń się w prawo, skłoń się w lewo.

Tak się w lesie chwieje drzewo.

Kółko małe, kółko duże,

Głowa prosto, ręce w górze,

Takie skrzydła ptaki mają

Pokażemy jak fruwają.

Jako drugą proponujemy zabawę ,,Gdzie są ukryte koła w domu”.

Zabawa polega na tym, że dzieci poszukują w domu zabawek, przedmiotów w kształcie koła.

Jako trzecią proponujemy zabawę plastyczną ,,Bociany i żabki z koła”.

Do tego będą nam potrzebne: koła ( zielone i białe) z papieru albo płatki kosmetyczne, klej, nożyczki, kartka papieru. Wykonujemy pracę plastyczną techniką origami z koła.

Bardzo prosimy o wysłanie prac plastycznych na email: ewelinaz0808@wp.pl

Prace zostaną zamieszczone na przedszkolnej grupowej stronie ,,Myszek”.

Bardzo dziękujemy i życzymy miłej zabawy.